Název

Lake Malawi

Datum

Start

LAKE MALAWI

OTEVŘENÍ KLUBU 20:00, KONCERT OD 21:00

Cena v předprodeji 200 Kč + poplatky, na místě 250 Kč

> Pokladna multikina Golden Apple Cinema

> GoOut

Open 20:00, start 21:00

Minulý rok byl pro Lake Malawi přelomovým – po čtyřech letech fungování vydali svoji debutovou desku Surrounded By Light, kterou vřele přijali nejen fanoušci, ale i hudební kritici. Podle Hospodářských novin se jedná o jedno z nejlepších alb roku, iReport zase hovoří o debutu na světové úrovni. Vedle nahrávky sklidilo úspěch i její živé provedení na koncertech. Kromě předskakování britským The Kooks v Malé sportovní hale je potřeba zmínit především mimořádně vydařený pražský křest alba. Zde se Lake Malawi před plným palácem Akropolis předvedli ve své nejlepší formě a musicserver.cz jej zařadil do „zlatého fondu skupiny“. Zároveň se však kapela v přátelském duchu rozloučila se svým kytaristou Patrikem Karpentskim, v současnosti tak hraje ve složení: Albert Černý (kytara, zpěv), Antonín Hrabal (bicí) a Jeroným Šubrt (baskytara, klávesy).

Začátek Lake Malawi se datuje od momentu, kdy se zpěvák Albert Černý rozhodl ukončit svoji úspěšnou skupinu Charlie Straight a začít v podstatě od nuly. Se založením nové kapely se tak vzdal nejen části fanoušků, ale i přízně kritiků – s předchozí kapelou obdržel celkem čtyřikrát Cenu Anděl, Zlatého Slavíka i MTV Europe Music Award. Logicky tak jeho první dlouhohrající deska s novými spoluhráči budila zvědavost a očekávání. 

Lake Malawi na desce nachází ucelený, rockovější zvuk. Dříve nepostradatelné klávesy dnes v některých písních zcela absentují a nahradily je kytary. Přesto zůstává jasně čitelný Albertův písničkářský styl, kdy se částečně odvolává na Beatles. Na albu je ale slyšet i vliv Stinga nebo Genesis. “Celé album je pro mě od první desky Charlie Straight nejosobnější věc a přirostlo mi k srdci,” říká frontman kapely Černý. Je však třeba si uvědomit, že Charlie Straight byla kapela teenagerů a ačkoliv je v klidnějších pasážích Lake Malawi stále můžou připomínat, proměna za celkem deset let od Albertova vstupu na hudební scénu je opravdu znatelná.

Akční drink pro tento večer

Jägermeister s Coca colou

Ingredience

  • 0,04 Namražený Jägermeister
  • Coca cola

65,00 Kč

Nenechte si taky ujít