Mňága a Žďorp vyráží na podzimní turné s novou deskou

Autor: Petr Miklík

Mňága a Žďorp vyráží na podzimní turné s novou deskou

Mňága a Žďorp letos slaví 30 let na scéně. V lednu se zavřela do studia Sono a natočila v produkci Milana Cimfeho své 13. album Třínohý pes. To představila na velkém jarním turné a pokračuje s ní i na podzimní tour.

 

Album jsme připravovali dva roky. V domácím studiu, na koncertech, na soustředěních. Půl roku před nahráváním jsme vyměnili bubeníka a to se pak z hlediska další existence téhle desky a vlastně i naší kapely, ukázalo jako naprosto zásadní. A doufám, že je to na albu slyšet, kurvadrát,” říká se smíchem zpěvák Petr Fiala.

 

Stejně jako u poslední studiovky Made in China se Mňáze povedlo získat peníze na natáčení pomocí crowdfundingu. Chtěla vybrat 400 000 Kč, ale fanoušci jí přispěli skoro dvojnásobek – přes 777 000 Kč. Kapela tak vedle nového alba vydá ještě reedici debutu Made in Valmez na vinylu a sadu retro triček.

 

Nahrávání v Sonu a spolupráce s Milanem Cimfem byla báječná zkušenost. Za celou dobu jsem ve studiu neviděl jedinej kyselej ksicht. Všechno šlo až nepochopitelně dobře. Zvukově se mi deska zdá úplně odlišná od té minulé, ale to už nechám na posouzení milým posluchačům. Vyjde letos v březnu,” dodává Petr Fiala.

 

Slyšet ji naživo můžete v pátek 15. prosince v klubu Fénix ve Zlíně
Předprodej běží na pokladně Golden Apple Cinema nebo na mailu lena@fenixclub.cz

Trnkobrani_00069_1