Kapela Zrní vydala novou desku a vyráží na jarní turné

Autor: Petr Miklík

Kapela Zrní vydala novou desku a vyráží na jarní turné. V pátek 28. dubna dorazí do Zlínského klubu Fénix, kde představí svou novou desku s názvem Jiskřící. Kapela Zrní je držitelem ceny Anděl za objev roku 2012.

Kapela Zrní vydala po více než dvou letech další desku, tentokrát s názvem Jiskřící, jedná se v pořadí o páté studiové album. Nahrávání probíhalo ve Španělsku pod producentským dohledem Ondřeje Ježka a elektronického experimentátora Jonatána Pastirčáka aka Pjoniho (SK). Společně s nimi se do Madridu vydal i kameraman a režisér Tomáš Bláha, který tamní pobyt zdokumentoval. Klip Jiskřící raketa TOTO je zároveň upoutávkou na krátký dokument, který o celém nahrávání vznikl a bude k vidění na sociálních sítích.

Kapela společně se svým týmem strávila čtrnáct dní na cestě dodávkou, bydlením v malém madridském bytě a nahráváním ve studiu. Díky vzájemné semknutosti celé skupiny na tak vzdáleném místě má deska specifickou euforickou atmosféru. Vyšla 31. března letošního roku opět ve vlastním nákladu.

Tématem alba je zážitek krize. Krize plynoucí ze ztráty, zbourání dosavadních struktur, jistot a pevných bodů. Ale také krize jako dar a možnost, uvidět sebe i svět kolem novým pohledem. Je to album o tom, že všechno ztratit, zároveň umožňuje zahlédnout kouzelnou fantastickou přítomnost. Motorem Zrní je neustálá touha lépe a přesněji zachytit a předat pocity ze světa a nové album pro ně v tomto znamená opět posun.

„Ztráta a rozpad se dřív nebo pozdějc odehrává v životě každýho jednotlivce, ale vnímáme jí v současný době v celý společnosti. Žijeme v době, která je typická relativizovánim pravd, ztrátou pevnejch bodů a hodnot. Cítíme se ztraceně a reagujem na to chytáním se čehokoli, co nás jen trochu ukotví. Volíme si lídry, kteří nám slibujou návrat ke starejm dobrejm dobám, vyhledáváme cokoli, co dá chaotickýmu světu okolo nás řád. Ale třeba se dá najít i něco jinýho, stačí se jenom na krizi a ztracení podívat z jinýho úhlu,” řekl k novému albu frontman  kapely Zrní Honza Unger.

Bez kalkulu, kompromisů a velkého labelu za zády sklízejí jejich desky ceny a nominace. Kromě vyprodaných klubů a hraní na velkých festivalech na hlavních pódiích v hlavních časech jsou například držiteli ceny Anděl 2012 za Objev roku.

Přijďte se přesvědčit sami již v pátek 28. dubna do klubu Fénix Zlín, kde tady ta sympatická partička představí novou desku, ale také zahrají písně ze starších desek.

Předprodej lístků je v Golden Apple Cinema nebo na mailu: lena@fenixclub.cz – klub se otevře ve 20:00.